top of page

AYÇA ORAKLIBEL

1978 Ankara doğumludur. Ailesinin antrenör olması sebebiyle çocukluğu salonlarda geçmiş ve 5 yaşında cimnastik hayatına başlamıştır. İki kez Türkiye Şampiyonluğu, 7 kez Bursa il birinciliği ve çeşitli Türkiye dereceleri almıştır. 1990 yılında Milli olarak ülkemizi yurt dışında da temsil etmiştir. Lise döneminde Milli takım antrenörleri olan ailesinin yanında yardımcı antrenör olarak 3 yıl boyunca kendisini antrenörlük konusunda da geliştirmiştir.

1995-1999 Ankara Ün. Fen Fakültesi Kimya bölümünden mezundur. 1999-2000 yılları arasında ODTÜ ingilizce hazırlık programını tamamlamıştır. 2000-2002 yılları arasında İ.T.Ü Kimya Bölümü Organik Kimya Anabilim Dalı’nda master programını tamamladıktan sonra 2009 yılına kadar çeşitli firmalarda Kimyager olarak görev yapmıştır. Bu yıllarda da antrenörlükten uzak kalmamış, 2009’dan itibaren cimnastik antrenörü olarak görev yapmaktadır.

 

Marmara Üniversitesinde 2 yıl boyunca hafta sonu gruplarında ve ENKA okullarında 4 yıl cimnastik dersi vermiştir. 2011’de GYMPLUS Cimnastik okulunu kurmuş ve birçok anaokulunda cimnastik derslerinde çocuklara tecrübelerini aktarmıştır. Bir çocuk annesidir. Bilgilerini güncellemek amacıyla, 2021 güz dönemi itibari ile Nişantaşı Üniversitesi, Hareket ve Antrenman Bilimleri Bölümünde Yüksek Lisans yapmaktadır.

7 ayca.jpg
bottom of page